Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legtöbb diák nyolcadikos korában, 14 évesen kényszerül először arra, hogy döntést hozzon a jövőjéről, kiváltképp arról, hogy felnőttként mivel szeretne foglalkozni. Annak érdekében, hogy ez minél gördülékenyebben menjen, új cikksorozatunkban bemutatjuk nektek, milyen lehetőségekből válogathattok, és kiknek valók bizonyos intézmények. Ebben a cikkünkben a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokról olvashattok.
Közzétette a nyolcosztályos gimnáziumok központi felvételijének megoldókulcsát az Oktatási Hivatal. Ezeket a feladatokat kellett megoldaniuk a legkisebbeknek matekból és magyarból.
December elején jár le a jelentkezési határidő: addig minden leendő középiskolásnak és szüleinek el kell döntenie, hova tovább. Most azoknak segítünk, akik hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba mennének.
Az Oktatási Hivatal közzétette az előző tanév középiskolai felvételijének friss statisztikáit. Összegyűjtöttük az összes olyan budapesti gimnázium (túl)jelentkezési adatait, ahol nyolcévfolyamos képzése indult a 2022/23-as tanévben.
Több mint 1100 gimnázium, technikum, szakgimnázium és szakképző iskola közül választhatnak azok a diákok, akik idén felvételiznek középfokú iskolába. De melyik iskolatípus mit kínál a jelentkezőknek, és milyenek a felvételi szabályai? Második rész: hat- és nyolcosztályos gimnáziumok.
Hamarosan indul a 2022-es középiskolai felvételi: több gimnázium és technikum már közzétette a felvételi tájékoztatót, és hamarosan a nyílt napokat is megtartják. Az alapszabályok az utóbbi években nem változtak, mutatjuk az összes infót, hasznos linket és határidőt.
Már közzétette az Oktatási Hivatal a tájékoztatóját azok az általános iskolásoknak és szüleiknek, akik hat vagy nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkeznek ebben a tanévben.
Egyházi, magán- és állami iskolák, gimnáziumok és technikumok, tagozatos és általános tantervű intézmények, négy-, hat- és nyolcosztályos gimnáziumok, két tannyelvű és nemzetközi iskolák közül is válogathatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai? Itt a cikksorozatunk első része.
Hogyan lehet jelentkezni a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba? Milyen szabályokat kell betartani a jelentkezés során? Itt vannak a legfontosabb infók.
Alapítványi, magán-, egyházi és állami iskolák, két tannyelvű, nyelvi előkészítős és tagozatos osztályok, négy, öt és nyolc évfolyamos gimnáziumok, technikumok – számos lehetőség közül választhatnak a továbbtanulás előtt álló diákok. Melyik iskolatípus milyen képzést kínál, és milyenek a felvételi szabályai?
Az iskolai szegregáció már az általános iskolában megjelenik, a hat- és nyolcosztályos gimnáziumokba döntően csak a jobb helyzetű családok gyerekei kerülnek be - derül ki egy friss kutatásból. Egyes iskolákban az osztálylétszám 20-30 százalékkal lecsökken hetedikre, olyan sokan mennek el gimnáziumba, hátrahagyva azokat a diákokat, akik jellemzően mégcsak meg sem próbálják a felvételit.
A nyolcadikosok, valamint a negyedikesek-hatodikosok felvételi jelentkezése közötti legfontosabb különbség, hogy a hat- vagy nyolcosztályos gimnáziumba készülő diákok szülei egyénileg is intézhetik a jelentkezési folyamatot.
Részletes tájékoztatót találnak az Oktatási Hivatal oldalán azok az általános iskolások és szüleik, akik hat vagy nyolc évfolyamos gimnáziumba jelentkeznek ebben a tanévben.